Carlos Gonzalez. Žindyti yra paprasta

Trijų vaikų tėtis, pediatras ir Katalonijos žindymo asociacijos įkūrėjas kasdieniu linksmu tonu paaiškina biologinius žindymo mechanizmus ir problemas. Daugelis dalykų, kuriuos žinome apie žindymą, yra atėję iš kitų mamų pasakojimų. Gydytojas čia šmaikščiai ir įtikinamai parodo, kas iš tų dalykų yra tikra, o kas – tik bobučių paistalai.

Knygą verta skaityti dar besilaukiant, nes joje aptartas tiek nėštumas, tiek gimdymas, tiek įvairios naujagimio ir kūdikio būklės, susijusios su žindymu. Tačiau ir didesnio vaikelio mama ras naudingos informacijos: apie primaitinimą, grįžimą į darbą, nujunkymą, savo sveikatą ir grožį. Gana išsamiai aprašytas mamos vartojamo maisto ir vaistų poveikis žindomam kūdikiui.

„Tikėtina, kad kūdikiams kartais gali nepatikti motinos suvalgyto produkto skonis, tačiau mintis, kad produktai gali skatinti kauptis dujas – visiškai nepagrįsta. Neįmanoma, kad motinai pavalgius brokolių ar pupelių kūdikiui pradėtų kauptis dujos.

Šie produktai skatina kauptis dujas suaugusiojo organizme, nes juose yra tam tikrų angliavandenių, kurių suaugusieji negali suvirškinti ir absorbuoti. Šie angliavandeniai keliauja į storąją žarną, kur bakterijos juos fermentuoja ir taip atsiranda dujų.

Taigi kūnas šių produktų absorbuoti negali, tad jie į pieną nepatenka. Negali patekti ir dujų. Viskas, kas patenka iš virškinamojo trakto į pieną, patenka per kraują. Nei kraujas, nei pienas burbuliukų neturi.

Taigi galite valgyti pupelių, kiek tik norite. Bet gal nenorite sugriauti mito. Tada, jei kaupiantis dujoms teks gėdingai pagadinti orą, visada galėsite atsainiai rėžti: „Tai kūdikis, aš žindau…“

Knyga iš kitų išsiskiria ne tik savo švelniu, nevadovėliniu kalbėjimo stiliumi, bet taip pat tuo, kad čia paliečiami ir psichologiniai aspektai, pvz., kaltės jausmas negalint žindyti, skyrybų išgyvenimai ir pan. Unikaliausiu skyriumi galima laikyti paskutinįjį – „Kaip pakeisti pasaulį“. Čia gydytojas drąsina padėti keistis sveikatos priežiūros sistemai ne tik rašant skundus, bet ir dar paveikesnius – padėkos laiškus.

Šią ir kitas knygas galite skolintis La Leche lygos susitikimų metu arba atskirai susitarus.

Knygos informacija:
Carlos González. Žindyti yra paprasta. Vilnius: Briedis, 2017.
Vertė Karina Jodelytė – Moliboga
ISBN 978-9955-26-581-8

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *