Sugedo mano mašina. Kadangi nelabai tokius mechanizmus išmanau, pavadinau tai “ožiukais”, nes kartais važiuoja, o kartais – ne. Taip pat pagalvojau, kad sugedo pavaros, nes nevažiuoja atbulomis. Ką dariau pirmiausia? Įvedžiau į google paiešką “neįsijungia atbulinė pavara”. Visų nuorodų tekstai kalbėjo apie automatinės pavarų dėžės atbulinę pavarą ir kad jeigu ji nebeveikia, tai visai pavarų dėžei amen. Mano yra mechaninė, bet pasiskaičiau keletą tokių tekstų ir nusiminiau, kad reiks keisti pavarų dėžę: o kiek tai užtruks? O kiek tai kainuos?
Bene išsamiausiai, be to, apie mechanines pavarų dėžes buvo parašyta, žinoma, supermama.lt. Ten moterys dalinosi patirtimi, kad iš pradžių sugedo atbulinė pavara, paskui aukščiausia, žemesnė, dar žemesnė ir galų gale mašina visai nebevažiavo. Taigi vėl nusiminiau. Dar viena mama papasakojo, kaip panašiu atveju pati iš salono pusės pylė alyvos į pavarų dėžę, kiek pasiekė (?), ir nuo tada jai viskas ėmė veikt kuo puikiausiai. Nelabai įsivaizduoju tokio dalyko ir tikrai nesiimčiau, bet jeigu jai padėjo?…
Surinkus, kiek turėjau santaupų nenumatytiems reikalams, su dideliu nerimu nuvažiavau į autoservisą. Pasakiau meistrui “ožiuojasi”, “neveikia pavara”, “jaumas toks, lyg užtrauktas rankinis”. “Lyg rankinis? Pavarų dėžė mechaninė? Tai čia visai ne pavaros, čia greičiausiai bus susidėvėjusios stabdžių trinkelės”. Patikrino, taip ir buvo. O jas pakeisti – vieni niekai.
Pagalvojau, kad į tokius pat suvokimo spąstus patenka su bėdomis susiduriančios jaunos mamos. Jos žino keletą “raktinių” žodžių: “neramus”, “trūksta pieno”, o ką tai reiškia ir kaip veikia kūdikio mechanizmai, iki galo nesupranta. Todėl ir taiko šias diagnozes gana atsitiktinai, dar pasitvirtindamos jas visokiuose forumuose. Taip prisikuria didžiulių baimių ir imasi kapstytis sudėtingais būdais, kai pats paprasčiausias sprendimo būdas būtų tiesiog kreiptis į specialistą ir kuo išsamiau jam paaiškinti esamą padėtį.