Kas yra La Leche lyga?

La Leche lyga buvo įkurta, kad mamos asmeninio bendravimo forma galėtų teikti informaciją ir padrąsinimą visoms mamoms, kurios nori žindyti savo kūdikius. La Leche lyga, papildydama šeimos gydytojų ar kitų sveikatos darbuotojų priežiūrą teikiamą priežiūrą, pripažįsta unikalią vienos mamos pagalbos kitai mamai svarbą padedant suprasti jos kūdikio poreikius ir mokantis geriausių būdų šiems poreikiams patenkinti.

La Leche lyga tiki, kad žindymas, be visų jo svarbių fizinių ir psichologinių privalumų, yra geriausias kūdikiui ir mamai, ir jis yra idealus būdas pradėti gerus mamos ir kūdikio santykius. Meilus tėčio rūpestis ir palaikymas įgalina mamą sutelkti dėmesį į motinystės vaidmens atlikimą, tokiu būdu abu tėvai ugdosi artimus santykius, kurie stiprina šeimą ir visą visuomenę.

La Leche lyga taip pat tiki, kad motiniška kūdikio globa, išreiškiama žindymu, pagilina ir pagerina motinos prisiėmimą ir supratimą tos atsakomybės ir atlygio, kuriuos ji gauna per motinos vaidmenį šeimoje. Kai moteris auga motinystėje, ji auga kaip žmogiškas asmuo ir kiekvienas kitas vaidmuo, kurį jai vėliau teks atlikti gyvenime, yra praturtinamas tų įžvalgų ir žmogiškumo, kurį ji atsineša ir savo motinystės patirties.

La Leche lygos tikslas yra ypatingas. Šis tikslingumas, nukreiptas į žindymą, netrukdo bendradarbiauti su kitomis organizacijomis, kurios turi panašių tikslų, tačiau La Leche League vengia prisidėti prie kitų idėjų, kad ir kokios geros jos būtų.

(from La Leche League Purpose and Philosophy, LLLI Publication No. 300-17)

Vertė Rima Kurtinaitienė. LLL žindymo vadovė

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *