The Womanly Art of Breastfeeding – žindymo pagrindai

Naujausia informacija, padėsianti jums ir jūsų kūdikiui džiaugtis žindymu.

Šis tarptautiniu lygiu pripažintos organizacijos La Leche League leidinys jau beveik 60 metų yra vienas geriausių tokio pobūdžio leidinių besilaukiančioms ir žindančioms motinoms. Pirmąkart išleistas 1958 m., jis yra reguliariai atnaujinamas atsižvelgiant į naujausius tyrimus, kintantį socialinį gyvenimą ir skirtingus gyvenimo būdus. Šioje knygoje esanti informacija, patarimai ir tikros istorijos bus naudingos dirbančioms ir nedirbančioms, vienišoms ir šeimoje gyvenančioms, vieno ir kelių vaikų susilaukusioms motinoms. Apžvelgiami visi gyvenimo su kūdikiu etapai ir situacijos nuo nėštumo iki nujunkymo, nuo žindymo pozų iki pieno nusitraukimo technikų ir jo laikymo.

Čia rasite:

  • mamų patirtį, kaip žindyti patogiai: nuo žindymo be skausmo iki mėgavimosi ryšiu su kūdikiu,
  • naujas ir supaprastintas įžvalgas apie senuosius žindymo ir vaikų auginimo metodus,
  • apie žindomų kūdikių ir vaikų amžiaus tarpsnius ir kaip mėgautis kiekvienu iš jų,
  • įkvėpimo, kaip sėkmingai žindyti po cezario pjūvio ar gimdymo komplikacijų,
  • kaip sėkmingai žindyti tiek, kiek norite: nuo kelių dienų iki kelerių metų,
  • naujausius mokslinius tyrimus, rodančius žindymo svarbą sveikatos būklei visą gyvenimą,
  • naudingus patarimus, kaip suburti žindymo palaikymo komandą,
  • kaip sėkmingai žindyti specialių poreikių, neišnešiotus, įvaikintus kūdikius ar kai jų gimsta ne vienas, ir kaip išgyventi, kai gyvenimas taip išmuša iš vėžių,
  • patarimus, kaip žinoti, ar kūdikis valgo pakankamai, ir visa, kas susiję su pieno gausinimu, miegu, dienos priežiūros galimybėmis, primaitinimu, pilvo diegliais, maisto alergijomis, vaistais ir t.t.,
  • atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus ir net tokius, kurių nemanėte turinti.

Nėra geresnės pradžios jūsų kūdikiui kaip žindymas ir tai menas, prieinamas kiekvienai moteriai!

Knygos dvidešimtasis skyrius – plėšomi lapai konkrečioms situacijoms. Ir mes juos turime lietuviškai ir nemokamai. Tekstus išvertė Rima Kurtinaitienė ir Eglė Pranckevičienė, redagavo Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė.

Kartais nenori turėti visos knygos, o kartais nori kai ką iš knygos išsiplėšti. Štai ta galimybė. Kiekvienas klausimas telpa ant vieno lapo iš vienos ar dviejų pusių, jį gali atsispausdinti ir prisegti magnetuku ant šaldytuvo, pasikabinti prie kompiuterio, paduoti kūdikį prižiūrintiems asmenims ir pan. Originalus galima parsisiųsti iš llli.org, o paspaudusi norimą skyrelį čia – lietuviškai (naujame lange atsidarys pdf dokumentas).

Žindymo pradžia

Sunkumai

Pieno nusitraukimas ir buteliukai

Neužtenka informacijos? Skambinkite ar rašykite La Leche lygos žindymo vadovėms, ateikite į mamų savitarpio pagalbos grupių susitikimus.

Šią ir kitas knygas galite skolintis La Leche lygos susitikimų metu arba atskirai susitarus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *